BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Informacja o projekcie "Kierunek Przyszłość -Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego"

 

tablica

 

Centrum Aktywności Społecznej
– nowa placówka wsparcia dziennego na osiedlu „Wzgórze”

W Centrum Usług Społecznych w Starachowicach w ramach realizacji projektu: „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” współfinansowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021 (85%) oraz Budżetu Państwa (15%) z Programu Rozwój Lokalny, powstało Centrum Aktywności Społecznej, które od lipca 2022r. rozpoczęło swoją działalność na osiedlu Wzgórze w Starachowicach.
Celem placówki jest motywowanie lokalnej społeczności do podejmowania działań i zachowań sprzyjających integrowaniu się mieszkańców osiedla „Wzgórze”
Na zajęcia dla „młodszego pokolenia” zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Docelowa liczba zgodnie z wytycznymi projektu wynosi jednak nie więcej niż trzydziestu uczestników zajęć.
Podczas wakacji oraz ferii odbywać się będą między innymi: warsztaty animacyjne, kulinarne, ekologiczne a także proponujemy wyjścia na basen, lodowisko i do kina. Codziennie zaplanowane są zajęcia świetlicowe oraz darmowy posiłek dla każdego uczestnika.

1. Warsztaty animacyjne to  między innymi:
- nauka modelowania balonów
- zajęcia taneczne / muzyczne
- zabawy sportowe
- zagadki, konkursy, quizy
- zabawa poprzez eksperymenty
- bańki mydlane
- kreatywne spędzanie czasu na powietrzu i w budynku


2. Warsztaty kulinarne przeznaczone są nie tylko dla amatorów ale i dla prawdziwych pasjonatów sztuki kulinarnej. We wspólnym gronie poznamy nowe smaki, wybierzemy się w podróże kulinarne po różnych zakątkach świata, poznamy tajniki gastronomii.


3. Warsztaty ekologiczne mają za zadanie przybliżyć ich uczestnikom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę. Warsztaty te mogą odbywać się w siedzibie CAS jak i podczas wyjść do okolicznego parku, lasu, nad stawem itp.
Podczas warsztatów dzieci poznają głównie poprzez zabawę tajniki chemii, fizyki, gastronomii, astronomii i innych dziedzin z życia codziennego.


4. Warsztaty ogrodnicze planowane są dla wszystkich mieszkańców osiedla, podczas których młodsi zdobędą wiedzę na temat opieki nad roślinami, a starsi zapoznają się z tajnikami ogrodnictwa.


W czasie trwania roku szkolnego zapewniamy dzieciom bezpłatną pomoc w nauce tj z j. polskiego, j. angielskiego, matematyki oraz szeroko pojęte zajęcia świetlicowe.
Placówka CAS w swojej działalności ma także bogatą ofertę dla osób dorosłych. Osoby te mogą skorzystać między innymi z pomocy psychologa oraz doradcy rodziny, którzy pomogą w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów, między innymi problemów opiekuńczo – wychowawczych, społecznych, socjalnych i psychologicznych. Podpowiedzą jak radzić sobie z dokuczliwymi zachowaniami, przekonaniami, obsesjami, myślami, emocjami lub uzależnieniami.
Do dyspozycji osób dorosłych w CAS jest także doradca finansowy, który między innymi pomoże zaplanować budżet domowy, podpowie jak wyjść ze spirali długów. Kadrę placówki wspiera też doradca zawodowy, który podpowie między innymi jak poprawnie napisać CV, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, czy skompletować dokumenty.Wyżej wymienione zajęcia, porady dla mieszkańców odbywają się w czasie pracy placówki tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz soboty od 8.00 do 13.00

Poza planowanymi zajęciami prowadzonymi w placówce realizowane są także działania przez Organizatora Społeczności Lokalnej polegające głównie na integracji mieszkańców, organizowanie zajęć sportowo – rekreacyjnych i budowie partnerstw do rozwiązywania lokalnych problemów.

Zainteresowanych działalnością CAS zapraszamy na stronę www.cus.starachowice.eu lub na Facebooku "CAS na WZGÓRZU".

 

KONTAKT

Centrum Aktywności Społecznej:
tel. 533 – 788 - 771
adres: ul. Widok 10a 27 – 200 Starachowice
e-mail: CAS@cus.starachowice.eu

 

 Wykonywanie różnych przedmiotów z siana

Dzieci z klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach dziś uczestniczyły w warsztatach artystyczno ekologicznych w Placówce Wsparcia Dziennego CAS na Osiedlu Wzgórze. Dzieci formowały z siana różne kształty i owijały je nićmi. Z pomocą prowadzących doklejały do tego kasztany, guziki, noski, oczka i tym sposobem powstawały śliczne kurki, misie, zajączki, pieski, kurczaki i ptaszki. Każdy samodzielnie zrobioną pracę mógł zabrać do domu. Zabawa z siankiem była wspaniałym przeżyciem dla dzieci.

View the embedded image gallery online at:
//cus.starachowice.eu/en/swietlice-srodowiskowe#sigProId321a414f76

 

Pobyt dzieci z CAS na basenach letnich MOSiR

View the embedded image gallery online at:
//cus.starachowice.eu/en/swietlice-srodowiskowe#sigProId58cbc030a9

Author: Anna Kosowska

Szybki kontakt:

Centrum Usług Społecznych
ul. Majówka 21a
27-200 Starachowice

Tel: 41-274-71-92

e-mail: sekretariat@cus.starachowice.eu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept