Strzelnica w Starachowicach jest jedynym obiektem w środkowo–wschodniej Polsce, gdzie w jednym miejscu można trenować wszystkie konkurencje przewidziane przepisami Międzynarodowej Unii Strzeleckiej i Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Posiadamy zamknięte oraz otwarte osie do strzelań pneumatycznych, pistoletowych i karabinowych o długościach od 10 do 50 m.
Strzelnica w Starachowicach uznana została przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego za obiekt strategiczny dla polskiego strzelectwa. Jest nieoficjalnym ośrodkiem szkolenia wojewódzkich kadr młodzieży uzdolnionej sportowo. To właśnie u nas organizowano i przeprowadzono zawody rangi pucharów Polski, mistrzostw Polski oraz zawody międzynarodowe. Jest jedyną strzelnicą w kraju dysponującą halą sportową wraz z bazą noclegową co umożliwia organizację szkolenia centralnego w strzelectwie oraz w innych dyscyplinach sportu.
Ostatnie lata to czas intensywnej pracy nad modernizacją i rozbudową obiektu w celu przystosowania do obecnie obowiązujących norm Unii Europejskiej. Obiekt można przystosować na potrzeby centrum szkolenia wojskowego oraz służb specjalnych.
Na terenie obiektu znajduję się hotel z 17 pokojami w których łącznie jest 46 miejsc noclegowych. Przy hotelu działa bufet świadczący całodzienne domowe wyżywienie.
//cus.starachowice.eu/aktualnosci/157-mosir/1582-strzelnica-sportowa#sigProId773cca3528