BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Centrum Inicjatyw Senioralnych

Centrum Inicjatyw Senioralnych już działa. Jest to inicjatywa społeczna zainicjowana przez Towarzystwo Rozwoju Starachowic PARTNER.

Gmina Starachowice udostępniła lokal Kawiarenki Internetowej e - Seniorek  Wolontariusze w ramach CIS będą prowadzić punkty samopomocy dla seniorów. Celem CIS jest aktywizacja społeczna i integracja środowisk senioralnych. Inicjatywa społeczna jest szansą na aktywniejszy udział seniorów w przestrzeni publicznej, służącej rozwojowi miasta i świadomości obywatelskiej mieszkańców. Na spotkania zapraszane będą również osoby, organizacje pozarządowe i przedstawiciele samorządu lokalnego mogące pomóc seniorom rozwiązywać ich problemy. Seniorzy skupieni w Centrum planują prowadzenie działalności edukacyjno – szkoleniowej m.in. przy pomocy pięciu projektów pn: „Aktywizacja Społeczności Obywatelskiej”, „Społeczna Samopomoc Senioralna”, „Profilaktyka i zachowanie zdrowia”, „e- Seniorek”, oraz „Starachowice moje miasto nad Kamienną”. Informacje dotyczące projektów - Inicjatywy CIS, podawane będą na stronie internetowej: cis.starachowice.eu oraz na ulotkach CIS.

Celem CIS jest realizacja pięciu projektów adresowanych do mieszkańców Starachowic a w szczególności seniorów w obszarach samopomocy seniorskiej i wolontariatu, edukacji obywatelskiej, cyfrowej oraz historycznej.

członkowie CIS

Autor: Paulina Koczubiej
Paulina Koczubiej

Szybki kontakt:

Centrum Usług Społecznych
ul. Majówka 21a
27-200 Starachowice

Tel: 41-274-71-92

e-mail: sekretariat@cus.starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję